Dobré počasie

Mrazy dnes vystrieda sneženie. Sneh napadne na celom území

Extrémnym mrazom je koniec. Cez naše územie postúpi front, ktorý zmierni mrazy a prinesie aj zrážky. Na celom území bude snežiť

Mrazy dnes vystrieda sneženie. Sneh napadne na celom území

Nasledujúce hodiny prinesú na naše územie zmenu počasia. Extrémnym mrazom na niekoľko dní odzvoní. Teploty pod -20°C sa síce vo vyhliadke počasia ešte črtajú, ale do konca tohto týždňa by sa mrazy mali zmierniť. Dostať by sme sa mali do teplejšieho prúdenia, ktoré zároveň bude aj vlhkejšie a prinesie snehové zrážky na celé naše územie. 

Sneženie dorazí v stredu večer

Od severozápadu začne v priebehu večera počasie na našom území ovplyvňovať oklúzny front, ktorý postúpi po okraji tlakovej níže so stredom nad Škandináviou. Prvé snehové zrážky sa očakávajú na západnom a severozápadnom Slovensku krátko po 22:00. Po polnoci by sa zrážky mali rozšíriť už nad takmer celé územie. Najmenej zrážok sa očakáva na východe, kde sa môžu vyskytnúť miesta, kde nemusí nič napadnúť. V priebehu rána začne sneženie od severozápadu ustávať. 

Do štvrtkového poludnia sa očakáva, že na západnom Slovensku a na severe stredného Slovenska napadne od 3 do 7 cm nového snehu, na horách ojedinele aj viac.

Vo štvrtok príde odmäk

Za oklúznym frontom k nám prenikne od západu o niečo teplejší vzduch. To však bude postačovať na to, aby denné teploty na našom území po dlhej dobe vystúpili nad nulu. Počas zajtrajšieho dňa sa očakáva odmäk na väčšine západného a stredného Slovenska.

Do konca týždňa sa ochladí a opäť príde sneh

So snehovými zrážkami treba počítať aj počas nasledujúcich dní. Zaujímavú situáciu môže priniesť prehlbujúca sa tlaková níž nad Balkánom, ktorá prinesie najmä na juh a východ územia sneženie. Na krajnom východe však môže snežiť výdatnejšie a napadnúť môže niekoľko desiatok centimetrov snehu.

Počas nasledujúceho víkendu postúpi cez naše územie studený front, ktorý opäť prinesie na naše územie sneženie a za ním k nám od severu začne prúdiť studený vzduch. 

Už v nedeľu by sa denné teploty na celom našom území mali prepadnúť pod bod mrazu a na začiatku budúceho týždňa opäť hrozia mrazy s teplotami aj pod -20°C.