Dobré počasie

NOAA: Zem prekonala v auguste ďalší teplotný rekord

Priemerná augustová teplota na Zemi - 16,52 stupňa Celzia - prekonala doterajší rekord pre najteplejší august, oznámil dnes americký Národný úrad pre oceány a atmosféru.

NOAA: Zem prekonala v auguste ďalší teplotný rekord

Washington 20. septembra (TASR) - Priemerná augustová teplota na Zemi - 16,52 stupňa Celzia - prekonala doterajší rekord pre najteplejší august, oznámil dnes americký Národný úrad pre oceány a atmosféru (NOAA). Rekordne teplým tak bol už 16. mesiac po sebe.

Podľa šéfa monitoringu v NOAA Dekeho Arndta to bolo doteraz najteplejšie leto, pričom rok 2016 je na najlepšej ceste prekonať minuloročný rekord najteplejšieho roka.

Záznamy sa robia už 137 rokov, pripomenula tlačová agentúra AP.

Oznámenie prišlo v deň, keď 375 členov Národnej akadémie vied, vrátane Stephena Hawkinga a 30 laureátov Nobelovej ceny, zverejnilo otvorený list. Vyzývajú v ňom amerických predstaviteľov, aby USA neodstupovali od medzinárodnej dohody o obmedzení globálneho otepľovania.

Organizátor otvoreného listu, klimatológ z Massachusettského inštitútu technológie (MIT) Kerry Emanuel, povedal, že vedci výzvou reagovali na program Republikánskej strany definujúci jej princípy a politiku, ktorý bol schválený na júlovom zjazde strany.