Dobré počasie

Víkend bude oblačný a upršaný. Ten budúci už môže byť tropický

Po pomerne slnečnom začiatku týždňa sa v druhej polovici týždňa počasie zhoršilo vďaka búrkam a zhoršovať sa bude počasie aj počas víkendu.

Víkendové počasie nebude také ideálne na prácu v záhradkách. Na oblohe bude prevládať pomerne oblačné počasie a počas dňa sa budú vyskytovať búrky, prehánky alebo občasný dážď. Ideálne nebudú ani teploty. V sobotu sa dostanú maximálne na hranicu +25°C, avšak počas nedele už bude výrazne chladnejšie.

Búrkové počasie, ktoré do našej oblasti prišlo vo štvrtok neutíchne ani počas víkendu. O zmenu počasia sa postaral front. Počas víkendu bude počasie v našej oblasti aj naďalej pod vplyvom frontálneho systému, ktorý je súčasťou tlakovej níže so stredom nad západným Ruskom. Frontálny systém sa v našej oblasti počas víkendu zvlní.

V sobotu nás čaká oblačné až zamračené počasie a najmä na severe a východe územia sa budú vyskytovať prehánky, búrky alebo občasný dážď. Denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí +18 až +24°C, na severe zväčša len do 20°C.

V nedeľu už bude chladnejšie a maximálne teploty sa vyšplhajú len na +15 až +22°C. Na viacerých miestach, najmä na juhu sa budú vyskytovať zrážky.

Tento víkend síce nebude patriť k tým najpríjemnejším a najteplejším, ale už ten budúci víkend môže byť o úplne niečom inom. Už niekoľko dní numerické modely predikujú, že sa dostaneme do južného prúdenia a teploty môžu stúpať nad tropickú hranicu +30°C.

Či nás budúci víkend čakajú prvé júnové tridsiatky je zatiaľ ešte otázne, ale už pomerne pravdepodobné.