Dobré počasie

Sneh vystriedajú slnečné lúče a teploty do +15°C. Ochladí sa opäť cez víkend

Utorok priniesol do viacerých našich oblasti snehovú pokrývku. Najviac napadlo na severe, ale ani tu sneh nevydrží. Teploty opäť pôjdu výrazne nahor.

Sneh vystriedajú slnečné lúče a teploty do +15°C. Ochladí sa opäť cez víkend

Včerajší deň priniesol v našej oblasti pomerne radikálnu zmenu. Od severovýchodu začala počasie ovplyvňovať výšková tlaková níž, ktorá do našej oblasti vtiahla chladnejší vzduch a na viaceré miesta priniesla nový sneh. Ten vydržal len v niektorých oblastiach severného Slovenska, no ani tu už dnešnému dňu neodolá a roztopí sa. Do piatka nás čaká pomerne príjemné a teplé počasie, no nevydrží to dlho.

Do piatka počítajte so slnkom a príjemnými teplotami

Od severozápadu začína počasie v našej oblasti ovplyvňovať výbežok tlakovej výše, ktorá má svoj stred nad oblasťou Britských ostrovov. Táto tlaková výš sa postará až do piatka na našom území o jasné až polooblačné počasie. Zrážky sa vôbec neočakávajú a potešia aj príjemné teploty, ktoré sa pri slnečnom počasí vyšplhajú na +7 až +13°C, avšak ojedinele môže byť až okolo +15°C. V noci však počítajte s tým, že vzduch sa začne prechladzovať, a tak teploty budú klesať pod bod mrazu.

Ochladí sa cez víkend

So slnečným počasím však počas nadchádzajúceho víkendu nepočítajte. Výbežok tlakovej výše sa z našej oblasti stiahne a po okraji tlakovej výše a tlakovej níže nad Ruskom k nám od severozápadu vpadne chladnejší vzduch a maximálne denné teploty poklesnú pod +10°C.

Predovšetkým na severe treba počas víkendu počítať aj s návratom snehových zrážok.

Za zmienku stojí očakávané zimné počasie v Rusku. Na animácii prúdenia vzduchovej hmoty vo výške 850 hPa môžete vidieť víkendové ochladenie, ale aj výrazný polárny vír nad Ruskom. Ten k nám bude prinášať ochladenie, avšak mali by sme byť na jeho okraji, čím by sa chladnejšie obdobia mali striedať s teplejšími. Tuhá zima však zavládne v Rusku, kde sa očakáva aj výrazné sneženie.

Vyhliadky počasia sú však premenlivé, avšak marec by mal byť v našej oblasti teplotne nadpriemerný.