Dobré počasie

Česko má za sebou mrazivú noc; miestami namerali až -30 stupňov Celzia

Pravdepodobne najchladnejšie bolo na Rokytskej slati (rašelinisko v prírodnej rezervácii v Národnom parku Šumava), kde teplota klesla na mínus 29 stupňov Celzia.

Česko má za sebou mrazivú noc; miestami namerali až -30 stupňov Celzia

Praha 4. februára (TASR) - Česká republika má za sebou mrazivú noc. Na niektorých staniciach na Šumave klesla v noci nadnes teplota takmer k mínus 30 stupňom Celzia. Uviedol to spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Nedá sa vylúčiť, že sa podobné hodnoty budú ešte opakovať. Aj keď očakávame, že teploty budú v noci na štvrtok na väčšine územia od mínus päť do mínus osem stupňov Celzia," povedala Svatava Křivancová z českobudějovickej pobočky ústavu.

Pravdepodobne najchladnejšie bolo na Rokytskej slati (rašelinisko v prírodnej rezervácii v Národnom parku Šumava), kde teplota klesla na mínus 29 stupňov Celzia; stanica Perla neďaleko Kvidly namerala mínus 27,7 stupňa.

Nad ránom sa teploty v Juhočeskom kraji pohybovali väčšinou v rozmedzí mínus 8 až mínus 11 stupňov Celzia. Vo vyšších polohách boli teploty po vyjasnení ešte nižšie. V Černej v Pošumaví to bolo mínus 18,5 stupňa Celzia.

Nízke teploty, ktoré meteorológovia namerali na Šumave, boli podľa nich výnimočné aj v rámci celej Českej republiky.

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo