Dobré počasie

Slovensko sa zahalí do oblakov, pozor na silný vietor

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred vetrom.

Slovensko sa zahalí do oblakov, pozor na silný vietor

BRATISLAVA 6. novembra - Slovensko už niekoľko dní ohrozuje silný vietor. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu prvého stupňa pre Slovensko.

Vo štvrtok sa slnko skryje za oblaky. Bude polojasno až oblačno a ojedinele sa môže vyskytnúť slabý občasný dážď. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 13 až 18 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať v okolí 10 stupňov Celzia.

Vo štvrtok vietor trochu zoslabne a výstraha prvého stupňa je vydaná na celý deň len pre okresy Kysucké Nové Mesto, Žilina, Banská Bystrica, Ružomberok, Tvrdošín, Námestovo, Čadca, Brezno, Liptovský Mikuláš, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Prievidza, Žiar nad Hronom, Turčianske Teplice, Martin, Trenčín a Poprad. "Očakáva sa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 20 až 27 metrov za sekundu," upozorňuje SHMÚ. Na ostatnom území zafúka rýchlosťou tri až šesť metrov za sekundu.

V piatok

sa cez strednú Európu v nevýraznom tlakovom poli presunie navlnené frontálne rozhranie. Bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach Slovenska zaprší. Zafúka prevažne juhovýchodný vietor dva až šesť metrov za sekundu a teplota sa dosiahne 11 až 16 stupňov Celzia.