Dobré počasie

V stredu sa mierne ochladí

Polovicu Slovenska čaká dnes a vo štvrtok dážď.

V stredu sa mierne ochladí

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 20. augusta (TASR) - Polovicu Slovenska čaká dnes a vo štvrtok (21.8.) večer dážď. Ojedinele by na niektorých miestach mohlo spadnúť 30 až 55 milimetrov zrážok. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého stupňa.

Platiť má pre stredné a východné Slovensko od 18. h podvečer do toho istého času nasledujúceho dňa. Hydrometeorológovia na svojej webstránke píšu, že predpokladaný úhrn zrážok je v tomto období a v daných oblastiach bežný, môže však spôsobiť škody. Mohol by tiež ohroziť ľudské aktivity.

Predpoveď počasia

V stredu bude oblačno, na mnohých miestach hrozia prehánky a ojedinele búrky. Dnešné teploty vystúpia na 18 až 23 stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie denné 20 až 23 stupňov Celzia.

Na strednom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 12 až 7 a najvyššie denné 18 až 22 stupňov Celzia.

Na východnom Slovensku prevažne oblačno a prehánky. Najnižšie ranné teploty 12 až 8 a najvyššie denné 18 až 22 stupňov Celzia.

Počasie na horách

Vo výške 1000 m prevažne oblačno a prehánky. Najnižšia ranná teplota 7 a najvyššia denná 14 stupňov Celzia.

Vo výške 1500 m prevažne oblačno a prehánky. Najnižšia ranná teplota 5 a najvyššia denná 11 stupňov Celzia.

Vo výške 2000 m prevažne oblačno a prehánky. Najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 8 stupňov Celzia.