Dobré počasie

V utorok sa poriadne zapotíme. Na týchto miestach teploty dosiahnu až 36 stupňov

V utorok (28. 7.) hrozia na viacerých miestach Slovenska horúčavy.

V utorok sa poriadne zapotíme. Na týchto miestach teploty dosiahnu až 36 stupňov

Bratislava 27. júla (TASR) - V utorok (28. 7.) hrozia na viacerých miestach Slovenska horúčavy. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. Výstraha prvého stupňa platí od 13.00 do 18.00 h pre celý Bratislavský a Trnavský kraj.

Tiež väčšinu Nitrianskeho kraja a okresy Krupina a Veľký Krtíš v Banskobystrickom kraji. Predpokladané teploty sú podľa meteorológov v danom ročnom období a oblasti bežné, avšak predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Oteplenie bude prechodné

Počas utorka má cez strednú Európu od západu postupovať ďalší studený front spojený s tlakovou nížou nad južnou Škandináviou. „Pred ním od juhozápadu vyvrcholí prílev teplého vzduchu, pričom najmä na juhozápade územia teplota vzduchu vystúpi až na 33 – 34 stupňov Celzia,“ uviedol SHMÚ na sociálnej sieti.

Výstraha pred teplom na utorok 27. júla.
Výstraha pred teplom na utorok 27. júla. Foto: shmu.sk

Maximum teploty vzduchu (35,3 stupňa Celzia) bolo v tomto lete zatiaľ namerané v Senici 10. júla. „Je vysoko pravdepodobné, že zažijeme doposiaľ druhé najteplejšie obdobie v tomto roku. Je však určitá pravdepodobnosť, že táto hodnota bude dosiahnutá aj v tejto situácii. Oteplenie však bude len prechodné a už v noci z utorka na stredu postúpi do našej oblasti spomínaný studený front, ktorý prinesie veľa zrážok a treba počítať aj s intenzívnymi búrkami,“ doplnili meteorológovia.