Dobré počasie

SHMÚ varujú pred mrazom. Teplota v noci môže klesnúť až na -18 stupňov Celzia

Žilinský, Prešovský, Košický a Banskobystrický kraj zasiahnu v noci na stredu (25. 3.) silnejšie mrazy.

SHMÚ varujú pred mrazom. Teplota v noci môže klesnúť až na -18 stupňov Celzia

Bratislava 24. marca (TASR) - Žilinský, Prešovský, Košický a Banskobystrický kraj zasiahnu v noci na stredu (25. 3.) silnejšie mrazy. Teplota vzduchu tu môže miestami klesnúť až na mínus 15 až mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu prvého stupňa.

SHMÚ zároveň upozorňuje v Žilinskom, Prešovskom a Banskobystrickom na riziko tvorby snehových jazykov a závejov.

V Červenom Kláštore namerali v utorok ráno -17,2 stupňa Celzia

Na väčšine územia Slovenska klesla v noci na utorok teplota pri zväčša jasnej alebo málo oblačnej oblohe na -2 až -10 stupňov Celzia, ale ojedinele bolo aj výrazne chladnejšie. V Liesku namerali -11,8, v Podolínci -12,4 a Osturni -16,1 stupňa Celzia. Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„V rámci polôh do 1000 m nad morom bolo najchladnejšie v Červenom Kláštore. Tu pri osem centimetrov hrubej snehovej pokrývke a pri vyjasnení a zoslabnutí vetra bolo v utorok ráno -17,2 stupňa Celzia,“ uviedol SHMÚ.

Presne pred siedmimi rokmi, 24. marca 2013, bolo na tejto stanici ešte výrazne chladnejšie, a to -22,2 stupňa Celzia. Druhá polovica marca v roku 2013 bola na Slovensku mimoriadne chladná a 17. marca 2013 bolo v Červenom Kláštore dokonca rovných -24 stupňov Celzia.