Dobré počasie

Ráno bolo v Česku mrazivé, teploty klesli až na -7 stupňov Celzia

Obyvatelia Česka sa dnes na mnohých miestach prebudili do mrazivého rána. Pod bod mrazu začali niekde teploty klesať už okolo polnoci.

Ráno bolo v Česku mrazivé, teploty klesli až na -7 stupňov Celzia

Praha 28. septembra (TASR) - Obyvatelia Česka sa dnes na mnohých miestach prebudili do mrazivého rána. Pod bod mrazu začali niekde teploty klesať už okolo polnoci. Napríklad na Šumave ráno klesli na viac než sedem stupňov pod nulou. Vyskytli sa aj početné prízemné mrazíky. Informoval o tom český spravodajský portál iDNES.cz.

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

"V noci bolo prevažne jasno a len slabý vietor, teplota vzduchu sa na mnohých miestach blížila k nule už pred polnocou z piatka na dnešok. Vyskytli sa aj početné prízemné mrazíky. Tento charakter počasia sa udrží ešte niekoľko nasledujúcich dní. V noci a nad ránom budú teploty okolo nuly, popoludní medzi 10 až 15 stupňami Celzia," uviedol Petr Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu.

Najchladnejšie bolo ráno na šumavskom Březníku, namerali tam mínus 7,2 stupňa Celzia. Chladno však nebolo len v horských oblastiach. Tri desatiny stupňa pod bodom mrazu bolo o 07.00 h v meste Přibyslav a len o desatinu stupňa teplejšie hlásili Karlove Vary.

Na dnes predpovedajú českí meteorológovia jasno až polojasno. Najvyššie teploty stúpnu na 12 až 16 stupňov Celzia, v 1000 metroch na horách okolo 6 stupňov Celzia a na Šumave okolo 10 stupňov. Fúkať má slabý východný až severovýchodný vietor s rýchlosťou 3,6 až 14,4 kilometra za hodinu.

Podobné počasie má byť aj nedeľu. Len na juhu a juhozápade Čiech bude až oblačno, informoval web iDNES.cz.