Dobré počasie

SHMÚ varuje pred vetrom, dažďom aj povodňami

V pondelok môže na západe a severe Slovenska viac fúkať a pršať.

SHMÚ varuje pred vetrom, dažďom aj povodňami

Bratislava 3. februára (TASR) - V pondelok môže na západe a severe Slovenska viac fúkať a pršať. Na viacerých miestach Slovenska môžu vzniknúť povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Výstrahu prvého stupňa pred vetrom vydal SHMÚ pre celý Bratislavský a Trnavský kraj. Taktiež aj pre okresy Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Nitra, Topoľčany, Šaľa, Poprad a Liptovský Mikuláš. Výstraha platí do poobedia.

Pozor aj na dážď a vietor na horách

Pred dažďom varujú meteorológovia v Žilinskom kraji, okrese Banská Bystrica, Brezno a Poprad. Silný vietor na horách sa môže vyskytnúť v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. Pre tieto lokality platí výstraha prvého stupňa do polnoci.

Hydrologická výstraha
Hydrologická výstraha Foto: shmu.sk
Výstraha pred silným vetrom
Výstraha pred silným vetrom Foto: shmu.sk

Na hornom Považí a Liptove, Kysuciach, Orave a v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Brezno hrozí povodeň z topenia sa snehu a dažďa. SHMÚ aj v tejto súvislosti vydalo výstrahu prvého stupňa.

„Pri dosiahnutí hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity a pri vydaní výstrahy na nebezpečenstvo povodne neodporúčame využívať tok na rekreačnú plavbu,“ uviedli meteorológovia.