Dobré počasie

Rúti sa na nás poriadna zima. Napadnúť môže až 20 centimetrov snehu

Ak už sa neviete dočkať snehu, možno vás potešíme.

Rúti sa na nás poriadna zima. Napadnúť môže až 20 centimetrov snehu

BRATISLAVA 3. januára - Ak už sa neviete dočkať snehu, možno vás potešíme. Na Slovensko dorazí cez víkend výrazný studený front, ktorý môže okrem poriadnej zimy priniesť aj sneženie. Ako informuje portál imeteo.sk, front by sa na naše územie mal dostať v priebehu soboty.

Očakávať môžeme prevažne oblačno a snehové prehánky, teploty sa budú pohybovať v rozmedzí 0 až 5 stupňov Celzia. V noci to môže byť až -5 stupňov. „Oblačnosť sa od severu postupne zväčší a na viacerých miestach začne snežiť. Do nadmorskej výšky 400 metrov sa bude vyskytovať prevažne dážď," uvádza imeteo.sk.

Očakávaný úhrn snehových zrážok do nedele večera
Očakávaný úhrn snehových zrážok do nedele večera Foto: imeteo.sk

Zrážky by ustať mali až v nedeľu doobedia, pričom sneženie môže byť na severe aj výdatnejšie. V nedeľu má byť prevažne polooblačno. s teplotami -2 až 3 stupne Celzia, pričom v noci môžu klesnúť až na -7 stupňov.

„Sneženie sa očakáva celkovo najmä v severnej polovici Slovenska. V južnej polovici sa buď vyskytne dážď, alebo sa zrážky nevyskytnú vôbec," vysvetľuje meteorologický web s dodatkom, že na Kysuciach a Orave môže napadnúť až okolo 20 centimetrov snehu.