Dobré počasie

Pripravte sa na poriadnu zimu. Meteorológovia varujú pred mrazivou nocou

Noc na piatok (1.11.) bude mrazivá, dokonca môže byť ešte chladnejšia ako tá na štvrtok.

Pripravte sa na poriadnu zimu. Meteorológovia varujú pred mrazivou nocou

Bratislava 31. októbra (TASR) – Noc na piatok (1.11.) bude mrazivá, dokonca môže byť ešte chladnejšia ako tá na štvrtok. Vzduch bude podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) o trochu suchší, bude menej oblačnosti a vietor zoslabne na celom území. Informuje o tom SHMÚ na sociálnej sieti.

„Cez víkend sa však nočné mrazy výrazne zmiernia, keďže silnejší južný vietor k nám dostane vlhší a teplejší vzduch," tvrdia meteorológovia. V chladnom vzduchu sa do našej oblasti presúva od severozápadu stred tlakovej výše, čoho následkom ubúda oblačnosť a slabne vietor.

Teplota tak podľa meteorológov výrazne klesá, mrzne už na viacerých miestach, v dolinách a kotlinách na severe je už lokálne okolo -5 stupňov Celzia. „Teplota sa drží nad nulou len na východe v lokalitách citlivých na severný vietor (Košická kotlina či Východoslovenská nížina) či v Nitrianskom kraji a vo väčšej časti Banskobystrického kraja, kde ešte ostala oblačnosť. Tá sa však postupne zmenší a mrznúť bude aj tu," dodali meteorológovia.