Dobré počasie

Babie leto je už za rohom: Oteplí sa až na 25 stupňov

Jeseň je už, zdá sa, v plnom prúde, máme pre vás ale jednu dobrú správu. Hoci bude začiatok týždňa chladný, na jeho konci nás pravdepodobne čaká babie leto.

Babie leto je už za rohom: Oteplí sa až na 25 stupňov

Bratislava 6. októbra (TASR) - Pondelok nás privíta chladným a polooblačným počasím, ktorému budú dominovať teploty od 8 do 13 stupňov Celzia. Zrána sa ojedinele vyskytne hmla a popoludní začne ubúdať oblačnosť. Už koncom týždňa sa to však zlepší.

Ako informuje portál imeteo.sk, po studenom víkende by ten nasledujúci mal byť teplotne nadpriemerný. Nad juhovýchodnou Európou sa začne zvýrazňovať tlaková výš, čo ovplyvní počasie aj u nás, po okraji tejto tlakovej výše navyše na Slovensko začne od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch.

A hoci bude v piatok ešte polooblačné počasie, teploty stúpnu aj nad 20 stupňov Celzia, a poteší vás aj teplý a slnečný víkend. Nasledujúce dni by to potom malo byť ešte lepšie, pričom príjemné obdobie bude kulminovať v pondelok až pri 25 stupňoch, upozorňuje imeteo.sk.

Predpoveď na najbližšie obdobie
Predpoveď na najbližšie obdobie Foto: imeteo.sk

Pozor na hmlu

Na strednom a východnom Slovensku sa v pondelok ráno môže vyskytovať hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pre časť Žilinského, Prešovského, Košického a Banskobystrického kraja.

Meteorológovia upozorňujú, že znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.