Dobré počasie

Slovensko čaká výrazná zmena. Ochladí sa až o desať stupňov

Ak ste si s pôžitkom vychutnávali utorkové pekné a slnečné počasie, pripravte sa na veľkú zmenu.

Slovensko čaká výrazná zmena. Ochladí sa až o desať stupňov

Bratislava 2. októbra - Prvé dva októbrové dni nás síce ešte privítali príjemným počasím, už od štvrtka sa to však všetko zmení. Ako informuje portál imeteo.sk, teploty sa prepadnú aj o stupňov Celzia.

Za všetko môže studený front, ktorý cez Slovensko začne postupovať už v strede. Očakávať tak môžeme aj dážď a ojedinele aj búrky. Podľa imeteo.sk síce ešte v stredu teploty vystúpia na príjemných 16 až 24 stupňov, už vo štvrtok ale klesnú na 8 až 15 stupňov a v podobnom duchu to bude aj počas zvyšku týždňa.

„Po víkende sa črtá najchladnejšie počasie. Maximálne teploty by nemali prekračovať hranicu +15 °C a v nižších polohách môžu teploty klesať aj pod bod mrazu," vysvetľuje portál.

Predpoveď počasia na najbližšie obdobie
Predpoveď počasia na najbližšie obdobie Foto: imeteo.sk

Silný vietor na horách

SHMÚ taktiež upozorňuje na to, že v stredu až do 10:00 platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno a Poprad. Na hrebeňoch Tatier meteorológovia ojedinele očakávajú nárazový vietor s rýchlosťou okolo 30 metrov za sekundu a v priemere okolo 20 metrov za sekundu.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danom ročnom období a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," upozorňujú meteorológovia.