Dobré počasie

Pravá jeseň je už tu. Pozrite sa, ako sa ochladí

Jeseň je definitívne tu a s ňou prichádza aj chladnejšie počasie. Pozor si dajte na nižšie teploty a častejšie prehánky.

Pravá jeseň je už tu. Pozrite sa, ako sa ochladí

BRATISLAVA 25. septembra - Ako informuje portál imeteo.sk, naše územie sa nachádza pod vplyvom oblasti vyššieho tlaku, ktorá pomaly stráca vplyv na počasie na Slovensku. Od dnes sme už preto vo vlhšom vzduchu. Najvyššie teploty dosiahnu iba 23 stupňov, pričom napríklad v sobotu to má byť iba 17 stupňov Celzia.

„Počasie na našom území začnú od západu ovplyvňovať jednotlivé frontálne vlny. Tie na naše územie prinesú pomerne veľkú oblačnosť s početnými prehánkami alebo s občasným dažďom," uvádza sa v predpovedi na stránke portálu.

Predpoveď počasia na nasledujúce dni
Predpoveď počasia na nasledujúce dni Foto: imeteo.sk

V priebehu celého dňa sa tak môžu vyskytnúť zrážky, a to najmä na východe Slovenska, pričom sa vyskytnú aj v noci, upozorňuje portál. Premenlivé, jesenné počasie nás následne čaká aj ďalšie dni, a tak treba rátať s postupným ochladzovaním.

Chladnejšie už aj počas minulého týždňa

Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav, kým na začiatku 38. týždňa (16. - 23. 9.) bolo na Slovensku pomerne teplo a napríklad v pondelok 16. septembra dosiahla teplota v Rimavskej Sobote 28 stupňov Celzia, v druhej polovici sa vyskytla séria studených rán, ktoré okrem prízemných mrazov priniesli i rekordne nízku teplotu.

SHMÚ poukázal i na rekordne nízke teploty na niektorých staniciach. „Napríklad v Dudinciach dosiahla minimálna denná teplota vzduchu minulý štvrtok a v piatok rekordne nízku hodnotu pre 19., respektíve 20. september, konkrétne 0,3, respektíve 0,7 stupňa Celzia," uviedli meteorológovia o teplote nameranej na stanici, ktorá je v prevádzke od roku 1971.