Dobré počasie

Predpoveď meteorológov vás rozhodne nepoteší. Čaká nás chladné počasie

Pripravte sa na to, že streda nás teplom nepoteší. Do našej oblasti totiž prúdi chladný vzduch, ktorému veľmi nepomôže ani slnečné počasie.

Predpoveď meteorológov vás rozhodne nepoteší. Čaká nás chladné počasie

Bratislava 18. septembra (TASR) - Počasie bude v stredu (18. 9.) ešte chladnejšie ako v utorok. Teplota podľa meteorológov nedosiahne ani 20 stupňov Celzia. Dôvodom je studený front, ktorý v noci prešiel cez územie Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

Studený front prinesie podľa odborníkov studený, pôvodom arktický vzduch. „Vytvárajú sa v ňom aj prehánky, a keď k nám prenikne, bude, samozrejme, klesať aj hranica sneženia," uviedli odborníci. Snehové prehánky sa tak môžu prechodne objaviť aj v polohách okolo 1200 metrov nad morom.

Podobne chladno bude do konca týždňa

Stredajšia teplota sa má pohybovať v rozmedzí okolo osem až deväť stupňov Celzia na severe a do asi 18 stupňov na juhu Slovenska. Podobné teploty predpovedajú meteorológovia až do konca pracovného týždňa.

„Ďalšie noci bude aj menej oblačnosti a slabší vietor, čo sa prejaví na nižšej nočnej teplote," doplnili. V dolinách a kotlinách má miestami slabo mrznúť, na viacerých miestach sa môže vyskytnúť prízemný mráz.

Predpoveď počasia na stredu:

Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 9 až 6 a najvyššie denné 15 až 18 stupňov C.

Na strednom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 8 až 3 a najvyššie denné 13 až 17 stupňov C.

Na východnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 8 až 4 a najvyššie denné 13 až 17 stupňov C.