Dobré počasie

Vysoké teploty nekončia! Potrápia Slovensko aj nasledujúce dni

Vysoká teplota predstavuje podľa meteorológov potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Vysoké teploty nekončia! Potrápia Slovensko aj nasledujúce dni

Bratislava 31. augusta (TASR) – Vysoké teploty potrápia Slovensko aj v nasledujúcich dňoch. Horúco bude v nedeľu 1. septembra, ale aj v pondelok (2. 9.). Teplota môže miestami, najmä na juhu krajiny, dosiahnuť maximálnu teplotu až 34 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.

Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami pre niektoré okresy Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho, Trnavského a Prešovského kraja platí od 13.00 do 17.00 h.

Vysoká teplota predstavuje podľa meteorológov potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu je u niektorých osôb je vysoká.

SHMÚ očakáva vysoké teploty aj v pondelok. Výstraha je vydaná pre niektoré okresy Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja.