Dobré počasie

VÍKENDOVÁ PREDPOVEĎ: Čaká nás poriadne horúci víkend, pozor aj na občasné búrky

S pobytom na slnku to radšej neprežeňte.

VÍKENDOVÁ PREDPOVEĎ: Čaká nás poriadne horúci víkend, pozor aj na občasné búrky

Bratislava 8. augusta (TASR) - Víkend je pred nami a opäť nás čaká typické letné počasie. Treba si však dať pozor, keďže Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. a 2. stupňa pred vysokými teplotami. Tie v piatok a v sobotu potrápia najmä západ a juh Slovenska.

Teploty môžu miestami dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. V piatok platí výstraha 1. stupňa pre niektoré okresy Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Meteorológovia tu popoludní očakávajú dosiahnutie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

V sobotu majú byť teploty o niečo vyššie. V niektorých okresoch v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji bude platiť výstraha 2. stupňa pred vysokými teplotami. SHMÚ očakáva, že tu maximálna teplota vzduchu dosiahne 35 stupňov Celzia.

Výstraha pred teplom, piatok
Výstraha pred teplom, piatok Foto: shmu.sk
Výstraha pred teplom, sobota
Výstraha pred teplom, sobota Foto: shmu.sk

V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji bude platiť výstraha 1. stupňa. Teplota tu môže stúpnuť na úroveň 33 až 34 stupňov Celzia. Meteorológovia upozorňujú, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Na sobotu vydali meteorológovia aj výstrahu pred búrkami. Platí najmä pre okresy na západe a severozápade krajiny a časti stredného Slovenska.

Piatok

Piatok by mal prebehnúť bez búrok, čaká nás malá oblačnosť a teploty pohybujúce sa v rozmedzí od 27 do 32 stupňov Celzia.

Predpoveď na piatok
Predpoveď na piatok Foto: reprofoto imeteo.sk

Sobota:

Sobota už prinesie možnosť búrok, okrem toho nás čaká malá oblačnosť a teploty od 28 do 33 stupňov Celzia, pričom na niektorých miestach môžu dosiahnuť až 35 stupňov.

Predpoveď na sobotu
Predpoveď na sobotu Foto: reprofoto imeteo.sk

Nedeľa:

Nedeľa bude polooblačná až oblačná s najvyššími teplotami od 26 do 31 stupňov. Pozor na možnosť prehánok a intenzívnych búrok.

Predpoveď na nedeľu
Predpoveď na nedeľu Foto: reprofoto imeteo.sk