Dobré počasie

Bez dáždnika z domu neodchádzajte: SHMÚ varuje pred búrkami aj krúpami. Čakajú najmä tieto regióny

Výstraha prvého stupňa platí od pondelka 14.00 h do polnoci vo všetkých okresoch Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja.

Bez dáždnika z domu neodchádzajte: SHMÚ varuje pred búrkami aj krúpami. Čakajú najmä tieto regióny

Bratislava 29. júla (TASR) - Búrky hrozia v pondelok popoludní najmä na strednom a východnom Slovensku. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. Výstraha prvého stupňa platí od pondelka 14.00 h do polnoci vo všetkých okresoch Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja.

Týka sa tiež niektorých okresov Trenčianskeho, Nitrianskeho a Žilinského kraja. V daných lokalitách očakávajú meteorológovia búrky, prípadne búrky s krúpami, s úhrnmi zrážok 20 až 40 milimetrov. Búrky pritom trápili Slovensko už aj cez víkend.

Hasiči boli v nedeľu (28.7.) vo večerných hodinách vyslaní k 68 udalostiam.  Zasahovali najmä pri odčerpávaní vody po prívalových dažďoch a pri odstraňovaní popadaných stromov.  Najčastejšie bola ich pomoc potrebná v Banskobystrickom kraji, kde pomáhali v 28 prípadoch. V Košickom kraji zasahovali na 16 miestach. 

Výstrahy pred búrkami
Výstrahy pred búrkami Foto: shmu.sk