Dobré počasie

Leto si dáva pauzu. Chladné počasie bude pokračovať, dočkáme sa návratu horúčav?

Po horúčavách, ktoré Slovensko kvárili v júni, si na chvíľu musíme zvyknúť na chladnejšie počasie.

Leto si dáva pauzu. Chladné počasie bude pokračovať, dočkáme sa návratu horúčav?

BRATISLAVA 10. júla - Na tridsiatky a mimoriadne teplé počasie zatiaľ môžeme zabudnúť. V utorok totiž Slovenskom postúpil studený front, čo znamená, že sme sa dostali do studeného prúdenia, informuje portál imeteo.sk. Maximálne teploty sa v najbližšie dni cez hodnotu 25 stupňov nedostanú.

„V chladnom, studenom prúdení sa budeme nachádzať niekoľko dní a tak s oteplením nepočítajte," vysvetľuje portál. Nad hranicu 25 stupňov by sa teploty mali dostať až koncom týždňa. „Popoludňajšie teploty, ktoré nás čakajú budú na súčasnú ročnú dobu podpriemerné," uzatvára.

Pripraviť sa musíme na chladnejšie noci, keďže teploty budú počas v nich v dolinách aj kotlinách klesať postupne aj pod päť stupňov Celzia. Sobota má byť najteplejším dňom týždňa, no jej popoludnie prinesie znovu studený front, búrky a ochladenie.

Streda

Aktuálne počasie
Aktuálne počasie Foto: reprofoto imeteo.sk

V stredu nás má trápiť premenlivá a prechodne až veľká oblačnosť. Ojedinele sa taktiež môžu vyskytnúť prehánky. Najvyššia denná teplota má byť 20 až 25 stupňov, na horách vo výške 1500 metrov nad morom okolo ôsmich stupňov. 

Štvrtok

Predpoveď počasia na štvrtok
Predpoveď počasia na štvrtok Foto: reprofoto imeteo.sk

Štvrtok prinesie polooblačné až oblačné počasie. Ojedinele očakávajme aj prehánky, na sever a východe iba miestami. V noci teplota klesne až na 7 stupňov (v dolinách dokonca na 5 stupňov), cez deň ručička teplomera vystúpi na 21 až 26 stupňov. 

Piatok

Predpoveď počasia na piatok
Predpoveď počasia na piatok Foto: reprofoto imeteo.sk

Na koniec pracovného týždňa si pre nás počasie prichystalo prevažne polooblačno, pričom od západu neskôr pribudne oblačnosť. Očakávať môžeme aj prehánky, dážď a búrky, ale to najmä na západe. V noci môže teplota klesnúť na 8 stupňov, cez deň má byť 21 až 26 stupňov. 

Sobota

Predpoveď počasia na sobotu
Predpoveď počasia na sobotu Foto: reprofoto imeteo.sk

Prvý víkendový deň ponúkne veľkú oblačnosť, pozor aj na prehánky, dážď a občas aj búrky. V noci teplota klesne na 15 až 9 stupňov, cez deň stúpne na 20 až 25 stupňov.

Nedeľa

Predpoveď počasia na nedeľu
Predpoveď počasia na nedeľu Foto: reprofoto imeteo.sk

V nedeľu bude na severe a na východe zväčšená oblačnosť, pozor aj na ojedinelé prehánky. V noci klesne teplota na 15 až 9 stupňov, cez deň sa dočkáme 20 až 25 stupňov. 

Zdroj: imeteo.sk