Dobré počasie

Vieme, kedy sa konečne oteplí. Teploty už čoskoro stúpnu aj nad 20 stupňov Celzia

Počasie sa konečne umúdri, príde oteplenie.

Vieme, kedy sa konečne oteplí. Teploty už čoskoro stúpnu aj nad 20 stupňov Celzia

BRATISLAVA, 15. máj - Chladné májové počasie prekvapilo mnohých. Silný vietor, dážď a na viacerých miestach dokonca aj sneh nie je počasie, ktoré by sme v tomto ročnom období očakávali. Príroda sa však už čoskoro umúdri a na územie Slovenska príde vytúžené oteplenie. Môžeme sa preto tešiť na slnečné lúče, teploty nad 20 stupňov a prechádzky v prírode. Počas najbližšieho víkendu konečne zavíta počasie vhodné jarným mesiacom.

Aktuálne sa nad územím Škandinávie nachádza rozsiahla tlaková výš, ktorá ovplyvňuje počasie aj na Slovensku. Postupne sa toto prúdenie bude meniť na východné a neskôr na južné. Postupne tak prinesie vyššie teploty a príjemné počasie.

Piatok

Predpoveď na piatok
Predpoveď na piatok Foto: Reprofoto Imeteo.sk

V piatok sa teploty budú približovať už k 20 stupňom Celzia na celom území Slovenska. Očakáva sa ešte polooblačné až oblačné počasie, ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 12 až 6 stupňov Celzia.

Sobota

Predpoveď na sobotu
Predpoveď na sobotu Foto: Reprofoto Imeteo.sk

V sobotu bude na celom území Slovenska jasno až polooblačno. Teploty sa vyšplhajú aj na letných 23 stupňov Celzia. Najnižšia nočná teplota 13 až 8 stupňov Celzia.

Nedeľa

Predpoveď na nedeľu
Predpoveď na nedeľu Foto: Reprofoto Imeteo.sk

V nedeľu bude zrána najskôr oblačno, neskôr poobede polooblačno s občasnými zrážkami. Najvyššia denná teplota bude príjemných 23 stupňov Celzia. V noci sa očakáva polooblačné počasie s občasnými prehánkami. Najnižšia nočná teplota 15 až 10 stupňov Celzia.

Zdroj: Imeteo.sk