Dobré počasie

Meteogológovia varujú pred snehom na severe SR a takisto silným vetrom

Výstraha prvého stupňa pred snehom platí v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Poprad do 18.00 h.

Meteogológovia varujú pred snehom na severe SR a takisto silným vetrom

Bratislava 6. mája (TASR) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred snežením na severe Slovenska a silnejším vetrom aj v pondelok. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred vetrom pre všetky kraje okrem Žilinského.

Výstraha prvého stupňa pred snehom platí v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Poprad do 18.00 h. V polohách nad 700 m, prechodne aj nad 400 m, môže spadnúť 10 cm nového snehu. V ostatných okresoch na severe Trenčianskeho a Banskobystrického kraja platí výstraha v dopoludňajších hodinách.

Meteorológovia upozorňujú aj na silný vietor, výstraha prvého stupňa platí pre všetky kraje okrem Žilinského. Vietor môže dosiahnuť priemernú rýchlosť okolo 45 km/h a v nárazoch rýchlosť 65 až 70 km/h. Silný vietor sa môže vyskytnúť počas celého dňa v okresoch Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja. Na ostatnom území platí výstraha do 14.00 h.