Dobré počasie

Počasie sa výrazne zmení. Pripravte sa na poriadny teplotný šok a miestami aj sneh

Čaká nás poriadne ochladenie, ktoré so sebou prinesie výdatné zrážky a možno aj sneh.

Počasie sa výrazne zmení. Pripravte sa na poriadny teplotný šok a miestami aj sneh

BRATISLAVA 2. mája - Ak sa tešíte z príjemného, teplého počasie a slnečných lúčov a uvažujete, aký výlet by ste si naplánovali na víkend, zadržte. Práve víkend totiž na naše územie prinesie výraznú zmenu počasia, ktorá nepoteší už asi nikoho. Ako informuje portál Imeteo.sk, už najbližšie hodiny sa začne v našej oblasti výrazne ochladzovať. Tlaková výš nad Atlantikom a naopak tlaková níž nad východnou Škandináviou spôsobia, že počas víkendu k nám bude od severu prúdiť veľmi studený vzduch. Čo to ale znamená pre teploty a zrážky? No, že zrážok bude veľa a teploty budú veľmi nízke.

Predpovede ukazujú, že v piatok ešte budú teploty dosahovať príjemných 20 stupňov, no už v priebehu víkendu sa výrazne ochladí. V sobotu už teploty poklesnú výrazne a dosiahnu iba 10 až 17 stupňov a podobné to bude aj v nedeľu. Portál Imeteo upozorňuje, že nočné teploty budú klesať k nule a hranica sneženia sa dokonca prenesie aj do stredných polôh. V noci sa teda snehové vločky môžu po nejakom čase opäť objaviť aj v severnej časti našej krajiny v nižších polohách mimo hôr.

Piatok

Predpoveď počasia na piatok.
Predpoveď počasia na piatok. Foto: Reprofoto Imeteo.sk

V piatok budú ešte teploty relatívne príjemné a dosiahnu 12 až 20 stupňov Celzia. V noci nás čaká ešte prevažne malá oblačnosť, čo sa ale v priebehu dňa začne meniť. Pribudne oblačnosť, na mnohých miestach prehánky, dážď ale aj búrky.

Sobota

Predpoveď počasia na sobotu.
Predpoveď počasia na sobotu. Foto: Reprofoto Imeteo.sk

V sobotu začne byť o niečo chladnejšie, teploty sa vyšplhajú na 10 až 18 stupňov a výdatne aj zaprší. Dážď možno očakávať na väčšine územia, pričom vylúčené nie sú ani búrky.

Nedeľa

Predpoveď počasia na nedeľu.
Predpoveď počasia na nedeľu. Foto: Reprofoto Imeteo.sk

V nedeľu pôjdu teploty na našom území najnižšie. Na niektorých miestach možno očakávať len 8 stupňov. Od 1700 m.n.m. sneženie, ktoré postupne zostúpi aj do nižších polôh. Prehánka opäť na väčšine územia a miestami aj búrky.

Sneženie a prízemné mrazy zároveň nie sú vylúčené ani po konci víkendu a môžu sa preniesť aj do úvodu budúceho týždňa.

Zdroj: Imeteo.sk