Dobré počasie

Užívajte si teplo, kým je: Čaká nás ochladenie, na Slovensko sa vráti aj mráz

Počasie nás poriadne potrápi. Pripravte si teplejšie oblečenie.

Užívajte si teplo, kým je: Čaká nás ochladenie, na Slovensko sa vráti aj mráz

BRATISLAVA 9. apríla - Posledné dni si krásne jarné počasie užívame plnými dúškami. Slniečko svieti a konečne si môžeme dopriať príjemnú prechádzku či pobyt na čerstvom vzduchu. Apríl je však mesiac nevyspytateľný a ako sa hovorí „bláznivý“. Presne to nás čaká už o niekoľko dní. Príjemné teploty sa totiž poriadne zmenia a opäť sa nám pripomenie zima.

Foto: imeteo.sk

Ochladzovať sa podľa predpovedí meteorológov začne už vo štvrtok, kedy sa najvyššia denná teplota na severe bude pohybovať okolo 5 °C, na juhu do 14 °C. Týmto to ale nekončí. V piatok a sobotu sa ochladí ešte viac. Najhoršia situácia by mala nastať v sobotu ráno, kedy by mali spozornieť najmä záhradkári. Teplota na severe totiž klesne až na -3 °C na a cez deň sa vyšplhá len na 3 °C.

Streda

V strede pracovného týždňa bude počasie stále príjemné. Polooblačno až oblačno s ojedinelými prehánkami. Najnižšia nočná teplota 9 až 2 °C. Najvyššia denná teplota 14 až 20 °C, na severe aj chladnejšie.

Foto: imeteo.sk

Štvrtok

Zo dňa na deň sa to poriadne zmení. Vo štvrtok treba rátať s oblačným až zamračeným počasím. Na mnohých miestach sa vyskytne dážď. Vo vysokých polohách aj sneh. Najnižšia nočná teplota 8 až 0 °C. Najvyššia denná teplota 8 až 15 °C, na severe chladnejšie.

Foto: imeteo.sk

Piatok

No a vytúžený piatok tiež nepoteší. Oblačno až zamračené, miestami občasný dážď. Od vysokých polôh aj sneženie. Najnižšia nočná teplota 6 až 0 °C. Najvyššia denná teplota 4 až 10 °C, na severe chladnejšie.

Foto: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk