Dobré počasie

PRIPRAVTE SA: Po jarnom počasí prichádza mrazivé prebudenie. Už o pár hodín sa k nám vráti zima

Pár dní sme sa tešili a opäť do zimnej reality.

PRIPRAVTE SA: Po jarnom počasí prichádza mrazivé prebudenie. Už o pár hodín sa k nám vráti zima

BRATISLAVA 21. februára - A je to tu. V posledných dňoch sme sa mohli tešiť krásnemu počasiu. Dni nám spríjemňovalo slniečko a príjemné jarné teploty. Väčšina z nás s nádejou dúfala, že to tak zostane a nebudeme sa už drkotať od zimy. Opak je však pravdou. Predsa len február je stále zimným mesiacom a aj napriek tomu, že trošku zo svojej sily ubral, opäť sa hlási o slovo.

Už dnes večer začne cez naše územie postupovať studený front. Treba tak na viacerých miestach nášho územia rátať s dažďom. V noci na piatok sa začnú dažďové zrážky meniť na snehové. Snežiť začne najskôr na horách, no do piatkového rána by sa hranica sneženia mala posunúť na sever a aj do nižších polôh. Nemala by to však byť žiadna katastrofa. Padať bude najmä na horách. V obciach a mestách na severe by podľa predpovedí mal napadnúť iba poprašok, maximálne pár centimetrov.

Prichádza poriadne ochladenie

Výrazná zmena nastane aj čo sa týka teplôt. Nielen zrážky naše územie potrápia. Najmä ochladenie bude výrazné. Už v piatok sa maximálne denné teploty vyšplhajú len na 0 až 6 stupňov Celzia. Na juhu to môže byť miernejšie, tu by teploty mohli dosahovať až 10 stupňov Celzia. V noci na sobotu a v sobotné ráno poriadne prituhne. Pri vyjasnení budú teploty klesať na -5 až -11 stupňov Celzia, v dolinách a kotlinách budú klesať až pod -15 stupňov Celzia.

Foto: imeteo.sk

Sobota

Po chladnom ráne sa sobotňajšie denné teploty dostanú maximálne na -1 až 4 stupňov Celzia, no na severe to bude len -4 až 0 stupňov Celzia. Sever tak čaká celodenný mráz. Máme však aj dobrú správu. Nie je to úplne stratené, oteplenie opäť príde už na začiatku nového týždňa.

Foto: imeteo.sk

Nedeľa

Posledný deň v týždni a zakončenie víkendu bude jasné aj polojasné. Teploty žiaľ stále nízke. Najnižšia nočná teplota -6 až -13 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota -1 až 4 stupne Celzia.

Foto: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk