Dobré počasie

BUĎTE PRIPRAVENÍ: Meteorológovia varujú tieto okresy, teploty klesnú pod -20°C

Sneh a nízke teploty. S týmto treba počas týždňa počítať.

BUĎTE PRIPRAVENÍ: Meteorológovia varujú tieto okresy, teploty klesnú pod -20°C

BRATISLAVA 22. januára - O oteplení a príjemnejšom počasí môžeme zatiaľ stále iba snívať. Tohtoročná zima pevne panuje a naplno ukazuje svoju silu. Tento týždeň to nie je inak. Studené a zimné počasie nás neopúšťa a už dnes by mal celodenný mráz zavládnuť na celom našom území. Očakáva sa teplotne podpriemerný a od druhej polovice týždňa teplotne priemerný charakter počasia.

Foto: imeteo.sk

Opäť nasneží

V stredu ráno by sa mala od juhu začať nad naše územie nasúvať zrážková činnosť. Sneženie sa opäť očakáva na mnohých miestach, no tentokrát by s ním mali počítať najmä obyvatelia na juhu Slovenska. Práve tu by mohlo napadnúť do 5 cm čerstvého snehu. Najnižšia nočná teplota -8 až -23 °C , na západe aj teplejšie. Najvyššia denná teplota v stredu dosiahne -5 až -1 °C , na severe -6 až -9 °C.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre niektoré časti Slovenska na utorok a stredu výstrahu 2. stupňa pred nízkymi teplotami.

Foto: shmu.sk

Rovnako tak aj vo štvrtok a v piatok by na našom území mala prevládať premenlivá, prevažne zväčšená oblačnosť a na severe sa podľa predpovedí môžu vyskytovať snehové prehánky.

Víkend bude chladný

Aj napriek tomu, že pracovný týždeň len teraz začal a a do víkendu je ďaleko, meteorológovia avizujú počasie pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku vzduchu. Ten by mal priniesť na naše územie opäť stabilné počase s minimom zrážok. Teploty by sa mali pohybovať okolo nuly.

Zdroj: imeteo.sk