Dobré počasie

Už o pár hodín to začne: Cez víkend nás opäť zasneží. Kde všade bude padať?

Sneh a dážď. Takéto prekvapenie si pre nás pripravilo počasie.

Už o pár hodín to začne: Cez víkend nás opäť zasneží. Kde všade bude padať?

BRATISLAVA 11. januára - Tento týždeň nás počasie poriadne potrápilo. Intenzívne sneženie však ustúpilo a za oknami sa situácia mierne vylepšila. Nie však nadlho. Víkend bude totiž búrlivý a dopraje nám takmer z každého súdku. Už dnešná noc totiž bude na západnej polovici Slovenska zasnežená. Sneženie by však podľa meteorológov nemalo byť intenzívne a zrážky sa očakávajú najmä na severozápade a západe Slovenska. Do rána by malo v týchto oblastiach pribudnúť 1 až 5 cm snehu, na náveterných stranách hôr treba počítať s 10 cm.

Sobotný večer bude opäť o inom. Cez naše územie prejde teplý front, ktorý postupne prinesie zrážky od západnej polovice Slovenska a v noci dorazí aj na východ. Od 400 metrov nad morom budú zrážky snehové, no a v nižších polohách na juhu a západe Slovenska sa môžu vyskytnúť dážď so snehom alebo dážď. Najintenzívnejšie zrážky sa očakávajú na severozápade a na krajnom východe. Tu by mohlo napadnúť od 5 do 15 cm čerstvého snehu.

Výstraha na Sobotu

Foto: Shmu.sk
Foto: Shmu.sk

Zrážky v nedeľu zosilnejú

V nedeľu sa počasie neumúdri, práve naopak. Na naše územie dorazí ďalší front, ktorý bude sprevádzaný intenzívnejšími zrážkami, ktoré počas noci na pondelok postúpia celým Slovenskom. Večer na záver víkendu bude na západe pršať. Snehové zrážky budú realitou od nadmorskej výšky približne 400 metrov nad morom. Spočiatku treba počítať aj s dažďom spojeným so snehom alebo mrznúcim dažďom. Snežiť by malo najmä v Žilinskom kraj a Trenčianskom kraji.

Zdroj: imeteo.sk