Dobré počasie

Január ukazuje svoju silu: Ďalšie sneženie príde už o pár hodín, napadnúť môže až 20 cm

Nová snehová nádielka k nám dorazí už o pár hodín.

Január ukazuje svoju silu: Ďalšie sneženie príde už o pár hodín, napadnúť môže až 20 cm

BRATISLAVA 7. januára - Na výdatné sneženie sme si vďaka posledným dňom zvykli. Väčšina z nás sa s tým vysporiadala, veď je január a k nemu sneh jednoducho patrí. Aby nám však nebolo málo, Perinbaba pre nás pripravila ďalšiu nádielku a to už o pár hodín. Prvé sneženie by sa totiž malo objaviť na krajnom západe už dnes okolo 19:00 hodiny. Nikto nemusí smútiť, postupne sa totiž sneženie bude rozširovať nad naše územie od západu smerom k východu.

Západ sa prebudí do bieleho rána

Približne o polnoci by už biele vločky mali poletovať na celom západnom Slovensku, avšak pôjde len o slabšie sneženie. V utorok by sa obyvatelia tejto časti našej krajiny mali zobudiť do snehom pokrytého rána. Napadnúť by malo okolo 5 cm čerstvého snehu, čo však nie je koniec. Meteorológovia avizujú, že už v utorkové ráno dorazí sneženie výraznejšie. Intenzita sneženia totiž môže byť 2 až 3 cm za hodinu, čo nepoteší mnohých. Nie však len západu bude dopriata čerstvá snehová nádielka.

Slovenský hydrometeorologický ústav dokonca vydal aj výstrahu pred snehom. Tá platí v utorok pre tieto slovenské kraje.

Foto: shmu.sk

Až 20 cm nového snehu

Biele vločky totiž budú padať nad celým Slovenskom, no najintenzívnejšie sneženie zostane v západnej polovici nášho územia. Snežiť teda bude najmä v Trenčianskom, v Žilinskom a v Nitrianskom kraji, ako aj na severozápade Banskobystrického kraja. Práve v spomínaných oblastiach by mohlo do stredajšieho rána napadnúť 10 až 20 cm nového snehu.

Pozor by si mali dávať aj vodiči. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred tvorbou snehových jazykov a závejov na utorok aj stredu. 

Foto: shmu.sk

Nepríjemné prekvapenie

Bratislavský či Trnavský kraj však nebudú výnimkou, tu sa sneh tiež objaví, no treba však najmä v západnej polovici západného Slovenska počítať v utorok so situáciou, ktorá nepoteší. Práve tu sa okolo poludnia začne do sneženia miešať aj dážď, ktorý zapríčiní ubúdanie snehovej pokrývky. Slovensko a jeho obyvatelia by teda mali zostať v strehu a čakať na novú nádielku.

Zdroj: imeteo.sk