Dobré počasie

SNEŽENIE NEKONČÍ: Naše územie poriadne zasype aj cez víkend, SHMÚ varuje tieto okresy

Perinbaba Slovensku dopriala a nekončí! Už o pár hodín to opäť vypukne.

SNEŽENIE NEKONČÍ: Naše územie poriadne zasype aj cez víkend, SHMÚ varuje tieto okresy

BRATISLAVA 4. januára - Snehová nádielka na severe Slovenska bola za posledné dni poriadne štedrá. Aktuálne sa situácia mierne upokojila a biele vločky si dávajú pauzu, no nie nadlho. Už dnes podvečer príde od severozápadu ďalšia vlna sneženia, ktorá tentoraz zasiahne celé územie. Najskôr však prejde teplý front, ktorý spôsobí oteplenie na západe a zrážky sa zo snehových môžu zmeniť na kvapalné, no v sobotu popoludní príde k zmene. Studený front, ktorý bude našim územím postupovať, zabezpečí opakovanie situácie, ktorá je na Slovensku práve teraz.

Síce sa to v zime očakáva a sneh je neodmysliteľnou súčasťou tohto obdobia, no naraz to môže byť pre niekoho veľa. Treba sa však prispôsobiť a zvyknúť si. Sever územia sa dostane do vlhkého a arktického prúdenia, ktoré so sebou prinesie ďalšie trvalé sneženie. Už dnes večer bude na Slovensku opäť snežiť a teploty klesnú na -2 až -8 stupňov Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav dokonca vydal aj výstrahu pred snehom. Tá platí dnes aj zajtra pre tieto slovenské kraje.

Foto: SHMU.sk

[avizo=https://www.dobrenoviny.sk/c/151879/oravsku-lesnu-perinbaba-zmenila-na-zimne-kralovstvo-napadlo-tu-viac-ako-meter-snehu|Oravská Lesná sa zmenila na zimné kráľovstvo. Napadol tu viac ako meter snehu]

Na novú a čerstvú snehovú nádielku sa môžu tešiť deti takmer vo všetkých oblastiach Slovenska. Najmenej snehu však napadne na juhu stredného a východného Slovenska (do 3 cm) a najviac v oblasti Záhoria, Malých Karpát, Javorníkov, Oravy, Kysúc a Západných Tatier (20 až 30 cm nového snehu).

Sobota

Nebude to počasie ukážkové a asi ani vysnívané. V sobotu treba počítač s veľkou oblačnosťou. Na mnohých miestach sneženie, ktoré bude na severozápade výdatnejšie. V priebehu dňa sa sneženie v Podunajskej nížine zmení na zmiešané zrážky alebo dážď. Najnižšia nočná teplota 0 až -8 stupňov Celzia, na západe aj teplejšie. Najvyššia denná teplota -2 až 2 stupňov Celzia, na severovýchode -4 až -1 stupňov Celzia.

Foto: imeteo.sk

Nedeľa

Na sviatok Troch kráľov bude počasie premenlivé. Prevažne veľká oblačnosť a miestami snehové prehánky. Na severe trvalejšie sneženie. Najnižšia nočná teplota 0 až -8 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota -6 až 1 stupeň Celzia.

Foto: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk, shmu.sk