Dobré počasie

SLOVENSKO ZASNEŽÍ: Prvý sneh zasiahne celé územie, čakajú nás poriadne mrazy

Teplota môže koncom týždňa v noci klesnúť aj na -10 °C.

SLOVENSKO ZASNEŽÍ: Prvý sneh zasiahne celé územie, čakajú nás poriadne mrazy

BRATISLAVA 14. novembra - Počas tohto týždňa začal na Slovensko prúdiť studený front, ktorý so sebou prináša chladnejší vzduch. Z nadpriemerne teplého počasia sa preto už onedlho dostaneme do podpriemeru, očakávať môžeme dokonca aj sneženie.

Foto: Imeteo.sk

Prvé sneženie možno čakať už dnes

Prvé sneženie môžeme očakávať už dnes. Zatiaľ však prevažne v severných okresoch Slovenska a na východe a to v polohách nad 1200 m n. m. Už zajtra ale čaká Slovensko výraznejšia tlaková výš, ktorá prinesie stabilnejšie počasie. To všetko sa ale opäť zmení v pondelok a najmä koncom budúceho týždňa. 

Ako informujú meteorológovia na stránke imeteo.sk, výrazné sneženie sa na územie našej republiky dostaví začiatkom budúceho týždňa a to v dôsledku tlakovej níže z Ruska, ktorá zabezpečí v studenom vzduchu potrebnú vlhkosť. V pondelok sa teda snehové prehánky vyskytnú najmä na severe a to aj v nižších polohách.

Snehové prehánky na severe možno očakávať od pondelka až do stredy. Do utorka tam môže napadnúť niekoľko centimetrov snehu. Teploty budú počas týchto dní podpriemerné. V noci môžeme očakávať prvé desaťstupňové mrazy, v severnej časti územia sa mínus môže udržať aj počas celého dňa.

Vo štvrtok nasneží aj na juhu a v dolinách

Z Jadranu by mala na budúci štvrtok do našej oblasti postúpiť tlaková níž, ktorá pravdepodobne prinesie výraznejšie zrážky. Sneženie sa teda môže objaviť nielen na severe a východe, ale aj na západe či juhu Slovenska. Ak teda ešte nemáte prezuté letné pneumatiky, je lepšie pripraviť sa na príchod prvého snehu a využiť víkend na údržbu vašich automobilov.

Zdroj: imeteo.sk