Dobré počasie

Meteorológovia prezradili, ako to bude s počasím: Kedy sa konečne ochladí?

Kedy príde ochladenie?

Meteorológovia prezradili, ako to bude s počasím: Kedy sa konečne ochladí?

BRATISLAVA 8. novembra - Počasie, ktoré momentálne panuje na Slovensku, nie je pre toto obdobie vôbec prirodzené. Pociťujeme to snáď všetci a už len očakávame, kedy ten deň ochladenia príde. Prognózy sú však rôzne. Podľa vývoja počasia by sa najbližšie dni nemalo udiať nič zásadné a tak budeme aj naďalej bojovať s tým, čo pre nás príroda pripravila. Aj naďalej k nám totiž bude prúdiť teplý vzduch.

Postupné ochladzovanie by malo prísť v polovici novembra

Meteorológovia majú k dispozícii vyhliadky do 23. novembra. Tie naznačujú, že by malo byť počasie po celý čas stabilné, no malá nádej v zimu existuje. Malo by sa totiž začať postupne ochladzovať. Aj napriek tomu, že sú predpovede zatiaľ neisté, teploty v druhej polovici novembra by sa už konečne mali dostať na úroveň dlhodobého teplotného normálu a Slovensko by sa už malo raz a navždy v tomto roku rozlúčiť s extrémnym teplom, ktoré charakterizovalo október a november.

Biedne na tom ale stále zostávajú zrážky. Nič výrazné sa neočakáva ani v tomto smere. Dni budú ako doteraz hmlisté, s popoludňajším vyjasnením a s pomerne vysokými teplotami.

Zdroj: imeteo.sk