Dobré počasie

Príde tento rok Martin na bielom koni? Teploty nás poriadne prekvapia

Sneh a zima sa ani na Martina neukážu.

Príde tento rok Martin na bielom koni? Teploty nás poriadne prekvapia

BRATISLAVA 7. novembra - Už v túto nedeľu bude svoj sviatok oslavovať Martin. Toto meno sa nám spája so svätcom, ktorý na naše územie prichádza na bielom koni. Porekadlo hovoriace o príchode Martina na bielom koni je predzvesťou neodvrátiteľne sa blížiacej mrazivej pani zimy. Tento rok to bude však iné a snehových vločiek sa nedočkáme. Ako informovali meteorológovia, s vysokou pravdepodobnosťou to naznačujú takmer všetky modely. Teploty by mali byť na toto obdobie nadpriemerne vysoké.

Príchod naozajstnej zimy, kedy budeme prinútení zababušiť sa a vytiahnuť zimné vetrovky, sa tento rok odkladá. Do polovice novembra by totiž malo prevládať teplotne výrazne nadpriemerné počasie a nadpriemerné teplo by malo byť minimálne do začiatku poslednej novembrovej dekády. Nielen ľudia, ale aj príroda je z tohto nezvyčajného počasia pomýlená. Vonku stále môžeme naraziť na hmyz rôzneho druhu. Pôda pod Tatrami býva v tomto období už dávno zamrznutá, realitou však je 17 až 19 stupňov Celzia. Záhradkárom nezostáva nič iné, ako sa chytať za hlavu. Stromy a kvety kvitnú, čo môže ohroziť budúcoročnú úrodu. Príroda sa správa ako na začiatku jari a fakt, že je november úspešne ignoruje. Aké počasie nás čaká najbližšie dni?

Štvrtok

Počasie bude prevažne polojasné, pričom treba z rána počítať s hmlami. Popoludní na západe začne pribúdať oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 10 až 4 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota 14 až 19 stupňov Celzia. Pri dlhšie trvajúcej hmle aj chladnejšie.

Foto: imeteo.sk

Piatok

Posledný deň z tých pracovných bude jasný až polooblačný. V severozápadnej polovici územia postupne pribúdanie oblačnosti. Ojedinele treba počítať s prehánkami. Najnižšia nočná teplota 10 až 4 stupňov Celzia. Najvyššia nočná teplota 13 až 18 stupňov Celzia. Fúkať bude severozápadný vietor o rýchlo 2 až 5 m/s.

Foto: imeteo.sk

Sobota

V sobotný deň bude oblačno až zamračené a ojedinele prehánky. Zrána miestami hmlisto. Najnižšia nočná teplota 9 až 3 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 13 až 18 stupňov Celzia. Na severe aj chladnejšie.

Foto: imeteo.sk

Nedeľa

Martin na bielom koni nepríde, no aj napriek tomu oslávencom gratulujeme. Prinesú však iba oblačné až zamračené počasie s prehánkami. Najnižšia nočná teplota 11 až 5 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 8 až 15 stupňov Celzia.

Foto: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk