Dobré počasie

SLOVÁCI, POZOR: Pripravte sa na obrovské ochladenie aj možné záplavy. Kedy to vypukne?

Meteorológovia varujú. Počasie nám dá v najbližších dňoch poriadne zabrať.

SLOVÁCI, POZOR: Pripravte sa na obrovské ochladenie aj možné záplavy. Kedy to vypukne?

Bratislava 21. júna - Na celom území Slovenska už dnes treba počítať s výdatnejším dažďom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Tá predbežne platí od 18. do 3. h nasledujúceho dňa. "S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu," informuje SHMÚ.

Podľa meteorológov sa pri takýchto búrkach dá miestami očakávať výrazný, resp. prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch. Vylúčený nie je ani výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

SHMÚ zároveň varuje aj pred vysokými teplotami. V tejto súvislosti vydal pre niektoré okresy Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického a Košického kraja výstrahu prvého stupňa. Teploty môžu dosiahnuť 33 stupňov Celzia. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," varujú meteorológovia.

Piatok

V piatok sa horúčavy skončia. Už v noci bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach treba počítať s prehánkami a búrkami, ktoré môžu byť intenzívne. V priebehu rána nastane ustávanie zrážok a od západu neskôr aj zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota 14 až 8 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 15 až 23 stupňov Celzia.

Foto: imeteo.sk

Sobota

Na slnečnú sobotu môžeme zabudnúť. Čaká nás prevažne polooblačno až oblačno a miestami prehánky. Najnižšia nočná teplota 13 až 6 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 15 až 21 stupňov Celzia.

Foto: imeteo.sk

Nedeľa

Posledný deň tohto týždňa bude premenlivá oblačnosť a počas dňa miestami prehánky alebo občasný dážď. Najnižšia nočná teplota 15 až 7 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota 13 až 20 stupňov Celzia.

Foto: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk