Dobré počasie

Ak sa zajtra chystáte teplo obliecť, radšej si to rozmyslite. O slovo sa prihlási extrémne babie leto

Máme sa načo tešiť. Po chladných a upršaných dňoch prichádza výrazne oteplenie. Pravého babieho leta sa teda konečne dočkáme.

Ak sa zajtra chystáte teplo obliecť, radšej si to rozmyslite. O slovo sa prihlási extrémne babie leto

Na naše územie sa neúprosne blíži vytúžené babie leto. Všetko vypukne už v strede pracovného týždňa. Predpovede avizujú poriadne oteplenie a Slovensko by mali zaliať slnečné lúče. Príjemné a stabilné počasie by malo vydržať niekoľko dní.

Treba byť však veľmi trpezlivý. Počasie sa bude meniť postupne. V najbližších hodinách našim územím prejde front, ktorý prinesie najmä na severe územia slabšie zrážky. No keď prekonáme toto, užijeme si krásny zbytok týždňa a výnimkou nebude ani víkend.

Počasie v Európe

Z priaznivého počasia sa nebudú tešiť len Slováci. Príjemne, teplo a slnečno bude aj vo viacerých štátoch Európy, najmä na južnej polovici. Teploty sa tu vyšplhajú nad hranicu 20 stupňov Celzia a nemali by hroziť zrážky.

Streda

V stredu treba počítať s prevažne oblačným, na juhozápade aj polooblačným počasím. Na severe miestami, inde len ojedinele prehánky. Najnižšia nočná teplota 10 až 5, v dolinách miestami okolo 3 st. Najvyššia denná teplota 12 až 17, na juhu väčšinou 17 až 21 st.

Foto: imeteo.sk

Štvrtok

Prevažne polooblačno. Zrána miestami hmla. Najnižšia nočná teplota 8 až 3 st., v dolinách ojedinele aj chladnejšie. Najvyššia denná teplota 17 až 22, na Orave a v podtatranskej oblasti okolo 15 st.

Foto: imeteo.sk

Piatok

Prevažne polooblačno. Zrána miestami hmlisto. Najnižšia nočná teplota 9 až 4, na juhozápade okolo 11 st.
Najvyššia denná teplota 13 až 18, na Kysuciach, Orave a v podtatranskej oblasti okolo 11 st.

Foto: imeteo.sk

Sobota

Jasno až polojasno. Na severovýchode polooblačno až oblačno. Najnižšia nočná teplota 7 až 2, v dolinách miestami okolo 0 st. Najvyššia denná teplota 15 až 20, sever miestami okolo 13 st.

Foto: imeteo.sk

Nedeľa 

Jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota 7 až 1 st. Najvyššia denná teplota 16 až 21, pri celodennej hmle alebo nízkej oblačnosti okolo 14 st.

Foto: imeteo.sk