Dobré počasie

Rozlúčte sa s dažďom. Nastupujú stabilné, slnečné a letné dni

Zvlnený studený front priniesol výdatné zrážky a ochladenie. Nastupuje oteplenie a slnečné počasie

Rozlúčte sa s dažďom. Nastupujú stabilné, slnečné a letné dni

Počasie počas uplynulých dní ovplyvňoval výrazný studený front, ktorý sa v oblasti strednej Európy vlnil. Postupne priniesol na viaceré miesta intenzívne búrky a výdatné zrážky. Extrémne búrky zasiahli v noci zo štvrtku na piatok aj západné Slovensko, kde priniesli extrémne nárazy vetra a následné veľké škody. Vietor dosahoval miestami až 130 km/h, čo zanechalo po sebe značnú stopu. 

Nasledujúce dni sa budú niesť v úplne odlišnom charaktere. Do našej oblasti sa dostane tlaková výš a čaká nás stabilné, slnečné počasie s letnými teplotami.

Do nadvlády sa dostane tlaková výš, oteplí sa

Počas nasledujúcich dní sa dostane do oblasti Poľska stred tlakovej výše. Po jej zadnej okraji k nám opäť prenikne o niečo teplejší vzduch, ktorý však už nebude tak horúci ako počas uplynulých vĺn horúčav. 

Oblačné a daždivé počasie sa dá postupne na ústup. Už dnes večer by mala byť na celom území Slovenska prevažne malá oblačnosť. Od zajtra by sa malo vyjasniť. Jasno až polojasno by malo byť minimálne do stredy. Viac oblačnosti bude len v oblasti hôr, kde sa môžu ojedinele vyskytnúť prehánky, výnimočne aj búrky.

V stredu večer postúpi nad územie strednej Európy od západu studený front, ktorý sa bude v oblasti Českej republiky rozpadať. V stredu večer a v noci zo stredy na štvrtok sa môžu ojedinele vyskytnúť búrky a to najmä na západnom Slovensku. Vo štvrtok a v piatok dopoludnia sa opäť očakáva prevažne jasné počasie s ojedinelými popoludňajšími búrkami. 

Foto: iMeteo.sk

Bude aj teplo, no nie mimoriadne teplo ako tomu bolo začiatkom augusta. Teploty sa budú udržiavať na letných teplotách, od +26 do +33°C (v pondelok ešte od +20 do +25°C, na juhozápade do +28°C). Nočné teploty sa budú pohybovať prevažne od +11 do +16°C.

Zmena príde v závere pracovného týždňa, kedy sa očakáva postup výraznejšieho studeného frontu spojeného s búrkami a výdatným dažďom.

Foto: iMeteo.sk