Dobré počasie

Čilskú metropolu Santiago zaskočilo neobvyklé sneženie

Miestne médiá uviedli, že o život prišiel pracovník snažiaci sa odstrániť ľad a dvoch ďalších ľudí zranilo spadnuté elektrické vedenie.

Čilskú metropolu Santiago zaskočilo neobvyklé sneženie

Santiago 16. júla (TASR) - Zriedkavé sneženie prekvapilo tento víkend obyvateľov čilskej metropoly Santiago, kde spôsobilo problémy v doprave a rozsiahle výpadky elektriny, v dôsledku ktorých ostali tisíce obyvateľov v mrazivom počasí v tme.

Výpadky elektriny postihli podľa miestnych úradov približne 250.000 ľudí. Došlo k nim najmä po tom, ako sa stromy zaťažené snehom vyvrátili na elektrické vedenie, informovala stanica BBC.

Miestne médiá uviedli, že o život prišiel pracovník snažiaci sa odstrániť ľad a dvoch ďalších ľudí zranilo spadnuté elektrické vedenie. Mnohé ulice boli neprejazdné vzhľadom na miestami vyše 30-centimetrovú vrstvu snehu, píše agentúra DPA.

Podľa meteorológov zasiahli Santiago najsilnejšie snehové zrážky za desať rokov. Mesto a okolitý región, kde žije viac než tretina z 18-miliónovej populácie juhoamerickej krajiny, v súčasnosti zažíva nezvyčajnú vlnu studeného počasia. Teploty tam v najbližších dňoch môžu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.